dtHome = Landbrug
dtRootHome = Landbrug

dtRoot = LRS
  •  
   
Udvalg

Specialiserede udvalg
Under Landbrugsrådgivning har vi i alt fire udvalg med repræsentanter fra Familielandbruget. Nedenfor ses repræsentanterne for de fire udvalg.

Deltidsudvalg         
Erling Klemmesen Bredhovej 16, 6862 Tistrup  7529 9773 2046 8301 uhre-nordgaard@hotmail.com
Peder Gregersen Forsomho Skolevej 5, 6870 Ølgod 7524 5214 4017 5214 psg@pilerensning.dk
Allan Mortensen Trunderupvej 9, 5772 Kværndrup 6229 2811 2346 5627 a.mortensenlundhoj@mail.tele.dk
Kontaktperson til L&F´s formandskab vedrørende deltidsforhold
Hans Henrik Dybendal Elsehovedvej 5, 5882 Vejstrup 6228 1976 4046 9725 hh.dk@ny-post.dk
Preben Hansen Gl. Skovbyvej 2, 6500 Vojens 7454 5536 2053 1983 ppreben@bbsyd.dk
Mandus Andresen, Fmd. V. Lindetvej 4, 6510 Gram 7482 0603 5174 2790 andresenmandus@gmail.com
Sven-Aage Steenholdt Farrisvej 50   6580 Vamdrup 7455 1227 4063 1228 sv.steenholdt@gmail.com 
Michael Jakobsen, N.fmd Nederskovvej 103, 7000 Fredericia   2191 6254 htimasmj@gmail.com
         
Planteavlsudvalg        
Ejnar Kock Hansen Borrevej 17, 6840 Oksbøl 7527 2208 4082 5208 ekh@bbsyd.dk
Erik Kjærgaard Thomsen Gl. Landevej 77, 6800 Varde 7526 0340 2060 0816 e.thomsen@os.dk
Ib W. Jensen Koppenbjergvej 16, 5620 Glamsbjerg 6472 3172 2164 5172 ibje@post3.tele.dk
Erik Steen Jensen Trøjborggyden 10, 5450 Otterup 6482 1294   esj@hessummink.dk
Antoni Stenger Ribevej 99, 6630 Rødding 7484 5402 2422 2960 fam.stenger@bbsyd.dk
Bent Moshage Skovlundvej 3, 6660 Lintrup 7485 5184 6110 3949 moshage@bbsyd.dk
Sven-Aage Steenholdt Farrisvej 50, 6580 Vamdrup 7455 1227 4063 1228 sv.steenholdt@gmail.dk
Mogens Thomsen Nyskovvej 19, 6580 Vamdrup 7558 1819 2194 8963 mogens.rio49@hotmail.com
Thomas Helle Allerupvej 22, 6731 Tjæreborg 7517 5526 2467 5523 allerup22@gmail.com
         
Økologiudvalg        
Thomas Helle Allerupvej 22, 6731 Tjæreborg 7517 5526 2467 5523 allerup22@gmail.com
Peder Dreyer Bindekildevej 93, 5250 Odense SV 6596 3542 2653 0079 post@dreyers-gaardsalg.dk
Hans Chr. Hansen Havervad 5, 6780 Skærbæk 7475 3620 4117 1585 henrietteguld@mail.dk
Jette Jørgensen Skovbyvej 64, 7080 Børkop 7586 7186 4062 7186 breth@bitmanmaiil.dk
         
Kvægbrugsudvalg        
Doris Nissen Læborg Kirkevej 15, 6600 Vejen 7536 8018 3033 5170 d.p.nissen@mail.tele.dk
Erik Nielsen Lykkeskærvej 11, 6670 Holsted 7539 2860 4046 3978 Eriknnielsen@mail.dk
Egon Andreasen Åsevej 1, 5853 Ørbæk 6533 1270 2345 0523 egonandreasen@live.dk
Benny Bonde Assensvej 21, 5672 Broby 6263 2561 2146 9626 benny.r.bonde@gmail.com  
Jens Kristiansen Damhusvej 2, 6270 Tønder 7472 1005 6168 2405 damhus@email.dk 
Bent Moshage Skovlundvej 3, 6660 Lintrup 7485 5184 6110 3949 moshage@bbsyd.dk
Poul Erik Nielsen Merringvej 143, 8700 Horsens 7567 3585 6092 9500 penbonde@hotmail.dk
Niels Henrik Keinicke Bredstenvej 37, 7182 Bredsten 7588 2225 4085 9818 hjoernegaard@outlook.dk